м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Моніторинг стану роботи підпорядкованих комунальних установ

На департамент соціального захисту населення Сумської міської ради покладені обов’язки із координації роботи, організаційно-методичного забезпечення та  контролю за якістю і своєчасністю надання соціальних послуг комунальними установами, які за своєю статутною діяльністю є установами соціального захисту.

Наразі у підпорядкуванні департаменту перебуває три комунальні установи: міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня», Центр реінтеграції бездомних осіб та Центр учасників бойових дій.

Для забезпечення координації дій департаментом проводиться постійний моніторинг стану роботи підпорядкованих комунальних установ та якості надання ними соціальних послуг. За підсумками моніторингу минулого тижня звертаємо увагу на основні моменти роботи установ.

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР «БЕРЕГИНЯ»

Соціальні робітники (64 працівника) на дому обслуговують 795 осіб із числа одинокопроживаючих мешканців громади, в тому числі 56 осіб – із приєднаних до міста громад. Найбільш затребуваною є допомога у доставці продуктів харчування та ліків, доставці води з колодязів. Відвідування та надання соціальних послуг здійснюється згідно з затвердженими графіками та умовами укладених договорів.  

Заняття з відвідувачами відділень терцентру організована виключно в онлайн режимі, а це – інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота з відвідувачами відділень, їх батьками та слухачами «Університету третього віку», онлайн – конкурси, марафони та вікторини:

– щоденно проводяться заняття на факультеті «Група здоров’я», до якої залучені 30 осіб, а двічі на тиждень заняття цієї групи відбувається на озері Чеха;

– проведені онлайн-бесіди та інформаційні хвилинки для соціальних працівників, надані консультації практичним психологом (протягом звітного періоду проведено 5 просвітницьких заходів для 95 осіб).

Всього протягом минулого тижня 180 осіб прийняли участь в 24 заходах культурно-виховного спрямування, 145 осіб – в шести майстер-класах з декоративно-прикладного мистецтва та кулінарії. Для 75 відвідувачів терцентру організовано та проведено екскурсії до Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, до Сумської муніципальної галереї та пішохідні прогулянки до парку ім. І. Кожедуба та парку «Казка».

10 особам, які проходять гемодіаліз, щоденно надається послуга «Соціальне таксі», також двом мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи.

Відповідно до програми «Милосердя» щовівторка та щочетверга 59 нужденних громадян отримують безкоштовні обіди в їдальні та 41 отримувачу соціальної послуги догляду вдома їх доставку здійснюють соціальні робітники (в поточному році вже доставлено таких 2 200 таких обідів, на що з бюджету громади профінансовано 99 тис. гривень).

У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проекту «Соціальний Хліб», 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами: мешканці отримали безкоштовно 300 одиниць хліба та 300 батонів. Всього з початку року безкоштовно видано 10 500 одиниць хлібобулочних виробів.

ЦЕНТР УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

Комунальна установа здійснює прийом відвідувачів із дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Цього річ послуги отримали 4 230 осіб, за тиждень – 138 осіб отримали 234 послуги (20 осіб звернулися вперше), серед яких послуги з масажу – 6 осіб (з початку року – 262); електролікувальні послуги – 21 особа (з початку року – 410); бальнеологічні процедури отримали 7 осіб (з початку року – 183).

Для 35 дітей захисників України організовано перегляд фільмів в кінотеатрі «Планета Кіно» в рамках проекту «ЧілдренКінофест-2021», а 90 дітей захисників України прийняли участь у святковому заході «Світ щасливого дитинства» із залученням креатив-групи аніматорів «Давай грай!» у молодіжному центрі «Романтика».

ЦЕНТР РЕІНТЕГРАЦІЇ БЕЗДОМНИХ ОСІБ

Установою надаються послуги нічного перебування 18 особам (з початку року ночівлею скористалися 54 особи). Відділенням обліку бездомних осіб надані послуги 32 громадянам, у тому числі 1 особу взято на облік протягом звітного періоду. Надано допомогу в представництві інтересів  – 2 клієнтам, з 15 особами проведено психологічну роботу, навчено трудовим і соціальним навичкам 11 бездомних осіб.