м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Монетизація пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

«Монетизація пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» – за такою темою проведено брифінг для засобів масової інформації фахівцями департаменту.

Як зазначалося раніше, постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» змінено форму надання пільг, а саме затверджено Порядок, яким регламентується надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Крім того, постановою Уряду 14.08.2019 № 807 прийнято нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій.

У ході брифінгу заступником директора департаменту – начальником управління грошових виплат, компенсацій та надання пільг Наталею Москаленко та заступником директора департаменту – начальником управління надання державної соціальної допомоги Іриною Лагіренко було поінформовано про ці новели.

Основне, на що звернуто увагу: 

  • Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі та будуть перераховуватися на обліковий запис, відкритому в АТ «Ощадбанк», для кожного пільговика індивідуально.

АТ «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Для нарахування пільг у грошовій безготівковій формі особам, які мають право на їх отримання, звертатися до департаменту соціального захисту населення не потрібно.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів за заявою пільговика кошти перераховуються з облікового запису пільговика АТ «Ощадбанк» на відкритий рахунок в АТ «Ощадбанку» для подальшого отримання їх у готівковій формі.

Пільги можуть надаватися у готівковій формі за заявою поданою особисто до департаменту соціального захисту населення з вказанням способу виплати. Так за період з 1 жовтня до 15 жовтня було прийнято 255 заяви на виплату у готівковій формі.

Кошти перераховуватимуться на рахунок пільговика, відкритий будь якому із 38 установ уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час та провести оплату за житлово-комунальні послуги у зручний спосіб.

Змінити форму отримання пільг можливо двічі на рік на опалювальний /неопалювальний період подав заяву  не пізніше 15 жовтня (15 травня) відповідно. 

  • Діє 2 форми виплати як житлових субсидій, так і пільг на оплату житлово-комунальних послуг: безготівкова і готівкова. Безготівкова форма передбачає, що субсидія надходить до ПАТ «Ощадбанк», а банк самостійно розраховується за субсидіанта з надавачами комунальних послуг. Інша модель монетизації (готівкова) – передбачає, що «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуються безпосередньо одержувачам субсидії.

Пенсіонерам гроші виплачує Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Інші одержувачі субсидії можуть самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: в один із уповноважених банків чи виплатні об’єкти ПАТ «Укрпошти» (каси у відділеннях чи доставка поштарем до дому). Раніше АТ «Ощадбанк» був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії. Тепер одержувач грошової допомоги може обрати інший банк (для зміни банку потрібно подати відповідну заяву до органу соціального захисту).

Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають департаменту соціального захисту інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за адресою, зазначеною у заяві.