м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міжнародний день осіб з інвалідністю

Щороку 3 грудня в світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у жовтні
1992 року.

Цей День надає нового імпульсу діяльності, направленої на досягнення головної мети – забезпеченні повної реалізації особами з інвалідністю своїх прав на основі рівноправності.

Міська влада не залишається осторонь проблем молоді з інвалідністю. В рамках соціальної програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» вже сім років поспіль надається фінансова підтримка громадській організації «Феліцитас» для надання соціальних послуг Центром «Сприяння» (голова організації Сапожніков С.В, директор Центру                          Гусєва Т.О.), завдяки чому 36 мешканців громади, які мають порушення розвитку, отримують таку необхідну для них підтримку і допомогу, працюючи в творчих майстернях, та комунікуючи один з одним задля максимальної інтеграції в суспільство.

Найменші мешканці громади, які мають порушення розумового розвитку та опорно-рухового апарату, мають можливість отримувати освітні та реабілітаційні послуги в Сумському багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі № 1 (директор Шрамко Л.М.), працівниками якого забезпечені комфортні умови для перебування більш ніж 80 дітей, де кожна дитина відчуває себе частинкою великої дружньої родини.

Також, в територіальних межах Сумської міської територіальної громади послуги комплексної реабілітації дітям з інвалідністю всіх нозологій надає Сумський обласний  центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю (директор Сущенко О.М.), яким щодня проводяться заходи, спрямовані на коригування порушень розвитку у дітей з інвалідністю, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей. Протягом 2021 року реабілітаційні послуги в установі отримали понад 400 дітей – мешканців Сумської міської територіальної громади.

В департаменті вже стало доброю традицією цього дня відвідувати заклади медичної та соціальної сфери, які надають послуги дітям і особам з інвалідністю. Ось і сьогодні було відвідано і вручено солодощі та фрукти вихованцям Центру «Сприяння» громадської організації «Феліцитас», Сумського обласного  центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, Сумського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру № 1, дітям, які знаходяться на лікуванні у відділенні гематології та онкології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, висловлюючи щиру вдячність працівникам закладів, які за покликом серця присвятили себе благородній справі. Саме їх щоденна турбота допомагає дітям та їх батькам забувати про труднощі, наповнюючи їх життя сонячним теплом і благополуччям.

Діти радо вітали гостей, розповідаючи про свої досягнення, переживання та емоції. Завдяки роботі цих закладів особливі маленькі мешканці нашої громади мають можливість соціалізуватися у суспільстві, розвивати та реалізовувати свої творчі здібності.

Пам’ятаємо, що захищаючи гідності осіб з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя!