м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ініціатором проведення якого в 1992 була ООН. Україна була однією з перших держав, яка закріпила цей символічний день на законодавчому рівні.

На сьогодні кожний 14-й громадянин України має порушення здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність. У Сумській міській територіальній громаді обліковується понад 20 тисяч осіб з інвалідністю, з яких понад тисяча осіб це – діти з інвалідністю.

Департамент постійно проводить роботу щодо підтримки та соціального захисту найбільш вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю. З початку 2022 року 21 особа з інвалідністю мала можливість отримати послуги в санаторно-курортного лікування у закладах Міністерства соціальної політики України. 92 особи з інвалідністю отримали компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування на загальну суму 56,4 тисяч гривень. Компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування отримали 356 осіб з інвалідністю на суму 178 тисяч гривень.

Продовжується робота щодо забезпечення громадян допоміжними засобами реабілітації. Спеціалістами департаменту прийнято 1,4 тисячі осіб, які надали майже 1,5 тисячі заяв на забезпечення близько 4,5 тисячами допоміжних засобів реабілітації. З метою соціальної інтеграції дітей з інвалідністю в суспільство проведено 454 реабілітаційних заходів для 221 дитини з інвалідністю та 15 дітей з групи ризику.

Відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей 160 родин, що  виховують дітей з інвалідністю підгрупи А отримали допомогу (по 500,0 грн.) на загальну суму 80 тисяч гривень, з нагоди Міжнародного дня сліпих надано матеріальну допомогу 274 особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи на загальну суму 116,2 тисяч гривень (І група – 500,0 грн., ІІ група – 300,0 грн.), з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю отримали допомогу  особи з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А (по 500,0 грн.) на загальну суму 38 тисяч гривень.

З метою соціального захисту та організації соціально-побутового обслуговування людей з інвалідністю діють комунальна установа «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» (далі – територіальний центр), громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас», які відповідно до державних стандартів надають соціальні послуги: догляд вдома, соціальна адаптація, денний догляд, консультування, транспортна послуга «Соціальне таксі». Протягом 2022 року соціальні послуги отримали понад 3,6 тисяч осіб.

124 особи з інвалідністю із числа захисників України та члени їх сімей отримали соціальні послуги в рамках комунальної установи «Центр учасників бойових дій» Сумської міської ради.

Територіальний центр надає транспортну послугу «Соціальне таксі» з перевезення осіб, які самостійно не пересуваються, або пересуваються за допомогою технічних засобів. З початку 2022 року послугами «Соціального таксі» скористалося 59 осіб, отримавши понад 4,7 тисячі послуг.

Не зважаючи на всі складності, з якими стикаються особи з інвалідністю у цей важкий для нашої держави час, ці мужні люди демонструють велику сміливість і витривалість. Однак, потребують нашої постійної допомоги, милосердя та толерантності кожного з нас, які спростять життя людей з інвалідністю та створять майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров`ям.

Від усього серця зичимо здоров`я, оптимізму, родинного затишку, благополуччя, шанобливого й поважного ставлення в суспільстві! Нехай на Вашому життєвому шляху зустрічаються лише добрі люди, які допоможуть Вам саме в ту мить, коли Вам це найбільше потрібно!