м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міські комунальні установи соціального захисту продовжують надавати соціальні послуги

Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради координує роботу комунальних установ соціального захисту – територіального центру «Берегиня» та Центру учасників бойових дій.

Підводячи підсумки роботи за тиждень територіальний центр «Берегиня» повідомив про щоденне обслуговування одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку та з інвалідністю. А саме:

  • 1674 особи отримали 2849 соціальних послуг, вперше на обслуговування взято 18 осіб (з початку війни кількість осіб, які обслуговуються збільшилась на 1260 осіб). На дому отримують послуги 814 осіб, яким протягом звітного періоду надано 1687 соціальних послуг.
  • з відвідувачами відділень центру в онлайн та офлайн режимах проведена інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота, різноманітні конкурси, марафони та вікторини. В рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя» проведено 10 занять для 52 осіб. 73 особи прийняли участь у 26 заходах культурно-виховного спрямування та 46 осіб – у 8 майстер-класах із декоративно-ужиткового мистецтва.
  • в офлайн режимі проведено 5 занять на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 40 слухачів.
  • 22 особам, які проходять гемодіаліз, надано послугу «Соціального таксі».
  • організовано роботу щодо надання одиноким пенсіонерам, особам з інвалідністю гуманітарної допомоги: 27 осіб отримали продуктові набори та засоби гігієни (всього з початку війни 1542 особи отримали 2610 гуманітарних наборів).
  • 150 отримувачів соціальних послуг забезпечено безкоштовними гарячими обідами від закладу громадського харчування «Рідне місто».
  • За сприяння терцентру приватними пекарнями в якості благодійної допомоги надано 550 хлібобулочних виробів для 300 осіб із числа вразливих верств населення. Із 12 липня відновлена співпраця з ТОВ «Сумська паляниця» в рамках Меморандуму «Соціальний хліб»: 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами (безкоштовно видано 300 одиниць хліба та 300 батонів).
  • Послугою притулку в Будинку нічного перебування щодня користуються 29 осіб, яким надано 44 заходи із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок. За сприяння установи для 27 бездомних осіб проведено благодійний обід, 6 бездомних осіб забезпечені продуктами харчування, ще 6 – речами, бувшими у вжитку.

Щодо роботи Центру учасників бойових дій. Установою надано 231 послугу соціальної адаптації по 93 зверненням захисників України та членів їх сімей: послуги отримали 16 учасників бойових дій та 24 члени сімей захисників (всього з початку року надано 5811 послуг).