м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міські комісії розглядали нестандартні питання щодо призначення різних видів державних соціальних допомог

Щочетверга в департаменті соціального захисту населення в режимі відеозв’язку проводяться засідання комісій: з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, а також по розгляду заяв громадян із питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Як і завжди, на засіданні цього дорадчого органу розглядали нестандартні питання соціального захисту.

Так, 11 березня на комісію, що розглядає питання призначення субсидій, було підготовлено 147 справ одержувачів субсидії, а комісія з питань соцвиплат внутрішньо переміщеним особам розглянула 20 справ. Слід зазначити, що під час дії обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, розгляд справ на комісії проводиться без складання актів обстеження, так як здійснення перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання та складання акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї призупинено.

В результаті роботи комісії ухвалили:

  • відмовити в припиненні 2 житлових субсидій;
  • призначити житлові субсидії 115 домогосподарствам;
  • припинити 9 житлових субсидій по заявах від громадян (6 заявників не повідомили про зміну складу зареєстрованих членів домогосподарства, 1 – про зміни в складі сім’ї члена домогосподарства та про зміну складу зареєстрованих членів домогосподарства, 2 – про зміни в складі сім’ї члена домогосподарства, 1 – про купівлю на суму більше 50 тис. грн.) та 15 – по верифікації (13 – про зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, 2 – про купівлю на суму більше 50 тис. грн.);
  • відмовити в призначенні 1 житлової субсидії;
  • надати дозвіл на поновлення житлової субсидії 1 домогосподарству;
  • включити до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформацію про фактичне місце проживання пільговиків по 4 заявах;
  • призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 16 внутрішньо переміщеним особам;
  • призначити допомогу по безробіттю 2 внутрішньо переміщеним особам;
  • призначити різні види державних соціальних допомог 2 внутрішньо переміщеним особам;
  • у зв’язку з відсутністю за фактичним місцем проживання, яке вказувалося внутрішньо переміщеними особами в заявах та з інших причин, відмовити 1 громадянину в призначенні адресної допомоги.

Всього ж з початку року на 9 засіданнях комісії з питань призначення субсидій розглянуто подання по 957 справах одержувачів житлової субсидії та пільг, по 806 заявах представників домогосподарств прийнято рішення про надання житлової субсидії, а також про надання пільг за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації 33 пільговикам, у тому числі 28 учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції.

Комісією по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам з початку року проведено вже 10 засідань, на яких розглянуто 251 справу щодо призначення (відновлення) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП та інших видів державних соціальних виплат.