м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міська комісія у справах альтернативної (невійськової) служби провела своє чергове засідання

05 серпня відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко. Слід зазначити, що на альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження, як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням.

Відтак, на черговому засіданні комісії прийнято рішення про направлення призовника на альтернативну службу строком 27 місяців. Конкретне місце проходження протягом оголошеного періоду проведення призову на строкову військову службу (жовтень-грудень 2021 року) буде визначено з урахуванням потреб у суспільно корисних роботах та наявності вільних робочих місць.

ДОВІДКОВО! Всього з початку цього року проведено 9 засідань комісії та розглянуто питання проходження альтернативної служби 11 особами. Прийняті рішення: про направлення на альтернативну службу – 8 осіб, визначення конкретного місця її проходження – 6 особами, подовження строку її проходження – 1 особою, припинення служби – 3 особами (серед яких 2 – в зв’язку з закінченням строку проходження та 1 – через непридатність за станом здоров’я для подальшого проходження військової служби).

На сьогоднішній день проходять таку службу 13 мешканців Сумської міської територіальної громади, з них 12 – в комунальних підприємствах та установах Сумської міської ради.

Для вирішення питання направлення на альтернативну службу необхідно особисто звернутися до комісії у справах альтернативної (невійськової) служби з мотивованою письмовою заявою (зразок за посиланням) та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається).

Роз’яснення з питань альтернативної (невійськової) служби – за телефонами 787-146 та 787-147.