м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна відвідала Центр учасників бойових дій

У рамках візиту на Сумщину Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна побувала в міському Центрі учасників бойових дій, де ознайомилася з роботою закладу, його матеріально-технічною базою. Як повідомила міністр, метою візиту стало вшанування пам’яті загиблих захисників України, зустріч із членами їхніх сімей, спілкування з ветеранами АТО/ООС. Під час зустрічі обговорили питання про те, яким чином у Сумах реалізується політика підтримки ветеранів, торкнулись і питань, що сьогодні найбільше турбують ветеранів АТО/ООС. Директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік взяла участь у обговоренні питань та надала відповіді на запитання ветеранів.

Юлія Лапутіна оглянула всі приміщення центру, поспілкувалась з директором установи Олександром Мордванюком та колективом установи, нагородила їх відзнаками. «Нам хотілося вивчити кращі практики, які у вас є, щоб масштабувати їх на всю Україну, – зазначила міністр. – Можу сказати, що сумський Центр учасників бойових дій, на мій погляд, – один із кращих в Україні. Це підтверджується тим, що сьогодні тут присутні представники Полтавської області, які вивчають практику його роботи – значить, у сумчан дійсно є чому повчитися. Мені сподобалося, що тут зосереджений весь комплекс послуг, який можуть отримати як учасники АТО, так і їх сім’ї. Такий досвід гідний популяризації по всій країні»

Нагадаємо, центр, який є комунальною установою міськради і підпорядкований міському департаменту соціального захисту населення, був створений для підтримки і відновлення здоров’я, повернення до активного життя в суспільстві учасників АТО та членів їх сімей. Тут надаються соціальні, медичні та реабілітаційні послуги, а з 2019 року працює підрозділ ЦНАП, де можна отримати й адміністративні послуги. Подібних центрів, які знаходяться в підпорядкуванні органів місцевого самоврядування, в Україні тільки три – в Сумах, Львові та Миколаєві.