м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Ми – різні. Ми – рівні! 3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю

Щороку 3 грудня в світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у жовтні 1992 року.

Переймаючись буденними проблемами, ми не повинні забувати й про людей з вадами здоров’я. І не тільки 3 грудня, а й протягом цілого року пам’ятати про те, що поруч з нами живуть ті, хто потребує нашої допомоги й уваги. Адже від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Нині українське суспільство дедалі більше переймається проблемами осіб з інвалідністю, упевнено рухаючись до створення суспільства рівних можливостей для всіх.

Не тільки держава має дбати про цих людей: кожен із нас має усвідомлювати, наскільки важлива наша підтримка людям із інвалідністю. Ми маємо вважати осіб з інвалідністю людьми з підвищеними потребами, а не з обмеженими можливостями. Захищаючи гідності осіб з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя.

У цій справі існує ще чимало проблем, вирішувати які нам треба спільними зусиллями, робити все, щоб цим людям було затишно жити в суспільстві. Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями і політиками, економістами, акторами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми. Ми всі рівні перед Богом.

Також хочеться висловити вдячність тим людям, хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки і допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.