м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Мешканці Сумської міської територіальної громади мають право проходити альтернативну (невійськову) службу

Можливість замінити проходження строкової військової служби альтернативною (невійськовою) службою через релігійні переконання мають право громадяни Сумської міської територіальної громади, що належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Така служба передбачає виконання обов’язку перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт – у сфері соціального захисту населення, охорони здоров’я, захисту довкілля, житлово-комунального  господарства тощо.

Право на альтернативну службу мають особи, що належать до таких релігійних організацій, як Адвентисти-реформисти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно з зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Для розгляду питання направлення на альтернативну службу міською комісією у справах альтернативної (невійськової) служби необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до початку періоду призову на строкову військову службу особисто звернутися з мотивованою письмовою заявою (зразок за посиланням) та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчання (якщо особа працює або навчається), за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 11 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу є несвоєчасне подання заяви про направлення.

Роз’яснення з цих питань можна отримати за телефоном 787-147.

* До відома. В 2020 році за результатами розгляду на 14 засіданнях міської комісії в справах альтернативної (невійськової) служби було направлено на альтернативну службу 7 осіб, припинено службу в зв’язку з закінченням строку її проходження 6 особами. На 1 січня 2021 року таку службу проходять 10 осіб – у КНП «Центральна міська клінічна лікарня», КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня», КП «Сумитеплоенергоцентраль», КП «Центр догляду за тваринами», КП «Спеціалізований комбінат», КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Генерал-лейтенанта А.Морозова, КУ Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.