м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Механізм визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує соціальних послуг

Для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, департамент організовує проведення комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб.

Визначення потреб здійснюється комісією у складі працівника департаменту соціального захисту населення, представника закладу охорони здоров’я та представника надавача соціальних послуг.

Показниками визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, є:

  • можливість виконання елементарних та складних дій відповідно до групи рухової активності;
  • можливість виконання різних видів життєдіяльності без залежності від будь-якої сторонньої допомоги (фізичної, психологічної, нагляду);
  • можливість самостійно задовольняти свої основні життєві потреби;
  • ступінь залежності у сторонній допомозі, причини, що її викликають.

При цьому, використовуються такі методи, як опитування особи, яка потребує надання соціальних послуг, членів її сім’ї, законних представників; безпосереднє спостереження фахівцями за потребуючою особою.

За шкалою оцінки можливості виконання елементарних та складних дій оцінюється повсякденна діяльність, що стосуються сфери самообслуговування та можливості пересуватися.

За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи департаментом готується висновок. Вважається такою, що потребує соціальних послуг особа, якій за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб встановлено IV чи V групу рухової активності.

З початку року департаментом було організовано обстеження та визначення ступеня індивідуальних потреб 297 осіб. Особам, які будуть здійснювати догляд, департаментом призначається і виплачується відповідна компенсація.