м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Маємо добру новину – ініціативу департаменту щодо надання субсидій жінкам, які доглядали дитину до 6-річного віку за висновком ЛКК, підтримано Урядом!

Департамент соціального захисту населення постійно спрямовує свою роботу на забезпечення соціальними гарантіями найменш захищених громадян, вивчає їх проблеми, враховує ситуації, що склалися в тій чи іншій родині.

Так, після внесення в травні 2021 року змін до законодавства у визначенні права на житлову субсидію щодо прийняття рішень у виняткових ситуаціях (які раніше погоджувала відповідна комісія) на загальних підставах, право на отримання субсидії втратили члени родин, у яких жінки доглядали за дітьми до 6-річного віку за висновком ЛКК, тобто перебували у так званій «неоплачуваній відпустці».

Департамент звернувся з ініціативою до Міністерства соціальної політики України з даного питання. Як наслідок, внесеними 15.11.2021 змінами до Порядку призначення субсидії надано право на отримання субсидії особам, у яких були відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря).

Тож відтепер, до заяви та декларації на призначення житлової субсидії достатньо додати копію або витяг із наказу із місця роботи про надання відпустки по догляду за дитиною та копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України.

Наголошуємо, що вищезазначене право надано лише матерям, які перебувають у трудових відносинах!

Якщо громадяни після догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку не працевлаштувались та протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, в них доходи відсутні або менші мінімальної зарплати, або не сплачено більше ніж 3 місяці єдиний соціальний внесок, права на призначення субсидії вони не мають.

Звертаємо увагу, що громадяни, яким із травня 2021 року та з початку опалювального сезону 2021-2022 років було відмовлено в призначенні житлової субсидії з зазначеної причини, мають право повторно звернутись до департаменту соціального захисту населення за її отриманням.

За детальною інформацією телефонуйте: 788-888, 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.