м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Літня оздоровча кампанія-2021 – стартувала!

Послаблення карантинних обмежень надало можливість цьогоріч організувати оздоровлення та відпочинок дітей Сумської міської територіальної громади.

З 1 липня розпочинається літня оздоровча кампанія в дитячих таборах «Універ» Сумського державного університету, «Сонячний» АТ «СЗ «Насосенергомаш» та «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром». Відповідною комісією було проведено обстеження стану готовності цих позаміських дитячих закладів до роботи з організації оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2021 року. Ретельно оглядались корпуси та територія закладів, вивчалась наявність необхідних документів, особлива увага приділялась дотриманню санітарних та протипожежних норм, адже йдеться про здоров’я та життя дітей.

За кошти бюджету Сумської міської територіальної громади в позаміських дитячих таборах буде проводитись безкоштовне оздоровлення дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування; дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО/ООС, бойових дій чи збройних конфліктів; дітей з інвалідністю; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Крім того, в цьому році вже протягом трьох змін проводиться оздоровлення дітей пільгових категорій у державних дитячих центрах «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса). 

Згідно з розподілом путівок до дитячого центру «Артек» було направлено 21 дитину, «Молода гвардія» 14 дітей.

Всього з початку року направлено на оздоровлення та відпочинок до цих дитячих центрів 35 дітей, в т.ч.: 16 дітей забезпечено безкоштовними путівками (діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей) та 19 дітей з частковою доплатою 20%, 30% та 50% (діти учасників бойових дій, переможці конкурсів, фестивалів та змагань різних рівнів, відмінники навчання).

Діти приймаються закладами не лише влітку, а і протягом всього року. Під час навчального року ними розглядаються теми в межах шкільної програми.

До кінця року планується проведення ще 6 змін, що надасть можливість оздоровлення та відпочинку близько 70 дітей пільгових категорій Сумської міської територіальної громади.

Відбір дітей здійснюється в порядку черговості поданих заяв, які надаються батьками або особами, що їх замінюють до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», в межах пільгових категорій згідно з розподілом путівок. Пільгові категорії дітей та розміри часткової оплати вартості путівок визначено наказами Міністерства соціальної політики України від 02.06.2020 № 358, 359.

Діти, направлені на оздоровлення та відпочинок, забезпечуються п’ятиразовим харчуванням, беруть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих, розважально-ігрових програмах, змаганнях, фестивалях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування з однолітками з різних адміністративно-територіальних одиниць України.