м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Літній відпочинок та оздоровлення дітей – запорука відновлення їх життєвих сил та отримання заряду бадьорості для продовження навчання

Одним із основних показників ставлення суспільства до власних перспектив є турбота про здоров’я дітей, тому питання відпочинку та оздоровлення дітей має особливе соціальне та економічне значення.

Організація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного й послідовного процесу виховання, розвитку творчих здібностей, сприяє поліпшенню стану здоров’я дітей, відновленню їх життєвих сил, створенню відповідних умов для продовження навчального та виховного процесів. Саме тому міська влада доклала максимум зусиль, щоб влітку цього року вчасно запрацювали дитячі табори та юні жителі Сумської міської територіальної громади мали змогу в них оздоровитись і змістовно відпочити.

Згідно з розпорядженням Сумського міського голови від 23.06.2021 № 203-Р відповідною комісією було проведено обстеження стану готовності позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи з організації оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2021 року, за результатами яких складено акти прийомки закладів. Під час обстеження ретельно вивчалася наявність необхідних документів, оглядалися корпуси та територія закладів; особлива увага приділялась дотриманню санітарних та протипожежних норм, адже йшлося про здоров’я та життя дітей.

Як наслідок, влітку цього року для дітей міської територіальної громади гостинно відкрили двері 6 приміських дитячих оздоровчих закладів: «Зоряний» КП «Шляхрембуд», «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром», «Універ» СумДУ, «Сонячний» ПАТ «Насосенергомаш», «Орлятко» ПАТ «Сумбуд» та ДПОЗСТ «Ровесник». Це дало можливість забезпечити оздоровленням та відпочинком 2 600 дітей, із яких  632 – діти пільгових категорій, оздоровлення цих дітей проводилося за рахунок коштів бюджету громади, на що витрачено 5 млн. грн.

Серед дітей пільгових категорій, оздоровлених в позаміських дитячих закладах, 396 дітей, батьки яких є захисниками України (61,6%), 197 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки (діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей), 35 – талановитих та обдарованих дітей, 7 – батьки яких є загиблими (померлими) захисниками України, 4 – батьки яких є учасниками бойових дій на території інших держав.

Пріоритетними напрямками роботи в дитячих таборах були оздоровлення, відпочинок, загартування, виховання й розвиток дітей. Цьому сприяло збалансоване харчування, чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм і режиму дня, належна організація фізкультурно-оздоровчої та туристично-краєзнавчої роботи, різноманітні виховні заходи.

Щоденна робота приміських таборів була побудована на засадах національно-патріотичного виховання школярів. Діти дізнавалися про культурну й духовну спадщину українського народу.

Крім того, з початку року організовано направлення 68 дітей пільгових категорій Сумської міської територіальної громади до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» за путівками, виділеними Міністерством соціальної політики України. Оздоровлення в цих дитячих закладах продовжуватиметься до кінця року (під час навчального року дітьми розглядатимуться теми в межах шкільної програми).

Основними завданнями міської влади на наступний рік залишаються забезпечення якості та доступності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, збереження,  удосконалення  та  розвиток мережі дитячих оздоровчих закладів, розташованих на території громади, створення в них безпечних умов перебування та збільшення кількості дітей, охоплених такими послугами.

Буде докладено максимальних зусиль, щоб оздоровлення та дозвілля дітей було сучасним і різноплановим, щоб малеча добре відпочивала, набираючись сил для навчання, набувала корисних навичок та знань, зміцнила здоров’я, адже здорові діти – здорове суспільство.