м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Липень для територіального центру «Берегиня» відзначився гаслом «Сім’я оберігає, підтримує і зігріває своїм теплом»

Для комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» липень пройшов під гаслом «Сім’я оберігає, підтримує і зігріває своїм теплом». Адже співробітники та відвідувачі територіального центру – це сім’я, яка завжди поруч, яка допоможе та підтримає у важку хвилину та розділить радісні миттєвості.

8 липня вся Україна святкувала День родини. Це відносно молоде свято, започатковане в 2012 році. День родини – це не просто дата, це усвідомлення того, наскільки важливими є сімейні цінності. Саме в родині починається та розвивається людське життя, формуються перші цінності, характер, світогляд.

Тож цього сонячного та чудового дня територіальним центром на території гриль-парку «Поляна» проведено родинне свято «Українська родина – душі берегиня», де головними героями були родини відвідувачів територіального центру, їх звичаї, сімейні традиції, таланти. А ще цікаві майстер-класи: «Канзаші», «Чарівний клубочок», «Ангел на щастя» від спеціалістів територіального центру та батьків молоді з інвалідністю, були запропоновані різні локації: «Веселі руханки», «Мильні бульбашки», «Музична локація» (виконання родинних пісень), і кожен бажаючий міг обрати собі розвагу на свій смак. На завершення свята всіх гостей пригощали смачним обідом в дружньому, сімейному колі за спілкуванням і частуванням. Цей захід вкотре нагадав, що родина – це найдорожчий скарб, тому треба берегти й цінувати його!

На цьому не завершується турбота співробітників територіального центру про своїх підопічних. У липні 100 осіб, які опинились у скрутному становищі, отримали продуктові набори. Ще 100 осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах, щотижня забезпечувалися благодійними обідами за кошти бюджету Сумської міської територіальної громади (з початку року надано 3600 обідів).

У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська паляниця» проєкту «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Всього з початку року безкоштовно видано 14 700 хлібобулочних виробів: 7 350 буханок хліба та 7 350 – батонів, тим самим продовжується реалізація ефективної системи соціального захисту сумчан.

Територіальний центр продовжує роботу щодо надання соціальних послуг, залучення спонсорської та благодійної допомоги, якою охоплено
2745 мешканців громади з числа одиноких людей похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі: відділенням допомоги вдома – 915 осіб, відділенням соціальної підтримки громадян – 1178 осіб, відділеннями денного перебування – 652 особи, надання платної послуги догляду вдома – 34 особи.

Фахівці центру ведуть особистий прийом за телефоном, де зафіксовано у липні 65 звернень, надано консультації щодо отримання соціальних послуг, у тому числі термінової допомоги.

Протягом місяця було пролонговано 46 договорів на обслуговування; взято на обслуговування – 26 осіб; проведено 42 перевірки роботи соціальних робітників по наданню послуги догляду вдома в телефонному режимі та за місцем проживання; поновлено 25 довідок про склад сім’ї; видано в тимчасове користування засоби пересування та реабілітації 11 особам; організовано підвезення 25 осіб на отримання послуги гемодіалізу на період карантину, складені додаткові маршрути, залучено ще один автомобіль та підвезено 7 осіб до лікувальних закладів; техніком та електриком надано допомогу в дрібному ремонті житла 10 особам; залучено благодійної допомоги на суму 38 110 грн.

Також проводиться роз’яснювальна робота та постійне визначення потреб у соціальних послугах населення, що проживає в сільській місцевості.

Крім цього, у відділеннях денного перебування спеціалістами територіального центру щоденно проводилась індивідуальна та групова робота з 87 особами в різних напрямках (декоративно-ужиткове мистецтво, швейно-ткацький та гончарний напрямки, трудова адаптація тощо), медичними сестрами – індивідуальні консультації в онлайн-, офлайн- чи телефонному режимах, профілактичні заняття для покращення самопочуття отримувачів соціальних послуг, а також щоденно проводилася фізкультурно-оздоровча робота в онлайн- та офлайн-режимах для майже 200 відвідувачів відділень денного перебування. Соціальні працівники та практичні психологи також не залишались осторонь і працювали в межах своєї компетенції, для покращення психоемоційного стану відвідувачів територіального центру та їх батьків і збереження їх життя та здоров’я.

Проводяться заходи в онлайн- та офлайн-режимах на теми культурно-виховного спрямування та майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії. Організовані екскурсії до закладів мистецтва та  прогулянки містом, в яких загалом взяли участь 80 осіб.

Свою роботу продовжує й Університет третього віку, метою якого є реалізація принципу навчання людей старшого віку впродовж усього життя та розвиток їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей. Студенти віком «55+» отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчуваючи себе потрібними, усвідомлюючи, що життя продовжується і межі пізнання не існує.

Учасники ансамблю «Червона Калина» відвідали Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці, де провели святковий концерт.

Такими подіями відзначився ще один літній місяць у роботі територіального центру.

А з додатковою інформацією про діяльність територіального центру можна ознайомитися на сторінці установи у Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1641683899456932