м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Куди звертатися з питань оформлення житлової субсидії і пільг

В Україні спростили порядок призначення та виплати житлових субсидій і пільг, запровадивши екстериторіальний принцип надання цих видів соціальної підтримки через установи Пенсійного фонду.

У зв’язку з цим, у мешканців громади виникають питання куди звертатися для вирішення питань.

  • Призначення та виплату житлової субсидії, пільг на оплату ЖКП з 01.01.2023 здійснюють територіальні органи ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ (у місті Суми – Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області).
  • Документи на оформлення житлової субсидії, пільг на оплату ЖКП громадяни, як і раніше, можуть подати до ОРГАНУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ. Відтак, департамент продовжує приймати від жителів громади заяви і необхідні документи щодо призначення житлової субсидії та пільг. Прийняті документи передаються в електронному вигляді протягом трьох робочих днів з дати надходження до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, а також у паперовій формі – не рідше ніж раз на два тижні.
  • Інші повноваження у сфері соціального захисту населення, у тому числі прийом громадян, призначення і виплата державних допомог, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, соціальні послуги тощо залишаються і надалі за ОРГАНАМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ.