м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Комунальні установи соціального захисту звітують про роботу, проведену в останньому місяці цього року

Для підпорядкованих департаменту комунальних установ  – територіального центру «Берегиня» та Центру учасників бойових дій, грудень відзначився низкою заходів, спрямованих на надання різної допомоги особам з інвалідністю та людям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Прогресивне людство засвідчує, що громадяни з фізичними порушеннями потребують особливої уваги, а практика показує, що особи з інвалідністю є повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально-активними людьми, які надихають багатьох членів нашого соціуму. Тому надання соціальних послуг особам з інвалідністю –  це один з головних напрямків діяльності комунальних установ.

Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначається щороку 3 грудня, покликаний нагадати суспільству про турботу та милосердя, яких потребують ці особи. То ж, до цієї дати працівники закладів підготувалися з особливою відповідальністю та цікавими творчими задумами.

Для відвідувачів відділень територіального центру «Берегиня» у грудні було проведено ігровий мікс «Моє місце в житті суспільства» з ситуаційним моделюванням правил поведінки, цікаві майстер-класи з виготовлення філіжанки кави та святкових серветок, творчий захід «Дивись на нас, як на рівних», на якому театральний колектив «Єднання» представив до уваги глядачів сценічну постановку «Роздуми» (За Ліною Костенко).

В режимі онлайн молодь з інвалідністю могла приєднатися до щорічної мистецько-театральної акції «Театр на узбіччі театру» та благодійному ярмарку творчих робіт осіб з інвалідністю «Твори добро».

З-поміж іншого, робота підзвітних комунальних установ проводилася і з іншими категоріями осіб, які потребують турботи та уваги. Різними напрямами роботи територіального центру «Берегиня» з початку року охоплено 3518 осіб, у тому числі відділеннями допомоги вдома – 991 особа, відділенням соціальної підтримки громадян – 1687 осіб, відділеннями денного перебування – 705 осіб. До Будинку нічного перебування з початку року звернулося 180 осіб, отримавши необхідні консультації, з них взято на обслуговування – 135 осіб.

Одинокі особи з інвалідністю, літні люди та сім’ї, що складаються з двох і більше осіб з інвалідністю, теж отримали підтримку у вигляді продуктових наборів (видано 120 наборів) та хлібобулочних виробів (2 700 вироби), благодійних обідів за кошти бюджету Сумської міської територіальної громади (900 обідів).

Центром учасників бойових дій  у грудні надано 1988 послуг соціального та медичного характеру 1091 особі.

Грудень розпочинає новорічно-різдвяний період, під час якого відбуваються справжні дива. Саме тому, на порозі новорічних свят  працівниками Центру учасників бойових дій  проведено цикл майстер-класів із розпису новорічних іграшок технікою «point-to-point» та виготовлення новорічних подарунків, майстер-клас із розпису пряників, заняття в рамках практичного курсу «Макіяж – елемент іміджу сучасної жінки». З нагоди прийдешніх новорічних свят Центром розпочато вітання захисників України та їх родин  через Святкову пошту «З Новим роком», а діти отримали привітання та подарунки від казкових героїв, Діда Мороза та  Снігуроньки.

Напередодні Дня святого Миколая відвідувачам відділення денного перебування «Злагода» територіального центру «Берегиня» спільно з бібліотекарами КУ Сумської обласної ради «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» проведено культурно-розважальну програму «Миколай, Миколай, ти до нас завітай!», конкурсно-розважальною програмою «Чарівна зірка святого Миколая» покращували емоційний стан відвідувачам відділення денного перебування «Калина», відвідувачам відділення денного перебування «Спільнота» сприяло новорічному настрою проведення заняття «Новорічно-різдвяні звичаї українців в народному календарі».

Не залишилися без уваги й бездомні особи, яким представники Іллінської церкви організували святкову вечерю у Будинку нічного перебування, надали благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування, провели релігійне богослужіння.

Тож, підсумовуючи, у грудні всі заплановані підзвітними комунальними установами заходи виконані в повному обсязі.

Більш детально про роботу комунальних установ можна дізнатись на сайті Центру учасників бойових дій http://atocentr.sumy.ua/, сторінці Центру УБД у Facebook – https://www.facebook.com/rehabilitationcentreATOSumy/; на сторінках територіального центру «Берегиня» у Facebook: https://www.facebook.com/groups/1641683899456932  та його віддділень: https://www.facebook.com/groups/319343283254770https://www.facebook.com/profile.php?id=100021314777321;https://www.facebook.com/groups/1048626985929527; https://www.facebook.com/groups/258121728986053

ФОТОЗВІТ ПРО РОБОТУ КОМУНАЛЬНИХ УСТАНОВ