м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Компенсація особам з інвалідністю внаслідок війни вартості санаторно-курортного лікування

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», а саме колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особами з інвалідністю від загального захворювання та трудового каліцтва та з інших причин. Така виплата здійснюється за місцем їх реєстрації один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Компенсація виплачується у таких розмірах:

– особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;

– особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Середня вартість для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік»  установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2020 року у розмірі 1 638,00 грн. Отже, у поточному році особи з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи отримують 573,00 грн., ІІІ групи – 430,00 грн.

У зв’язку з карантинними заходами на сьогоднішній день департамент працює в обмеженому режимі. Рекомендуємо не відвідувати департамент без нагальної потреби та скористатися можливістю отримати консультації у телефонному режимі: 88-888 – багатоканальний номер телефону. Додаткові номери для отримання інформації: 787-141, 0504078384. Також, можна направити звернення на електронну пошту: dszn@smr.gov.ua.