м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, мають можливість звернутися до департаменту за призначенням відповідної компенсації.

Право на зазначену компенсацію має фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є:

  • особами з інвалідністю І групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі захворювання, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність.

Звертаємо увагу, що компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду особам, якщо такі особи отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду.

Важливо! Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію, незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року (з 01.01.2021 – 2189 грн.), в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні 6 місяців.

Більш детальну інформацію щодо умов надання компенсації та переліку необхідних документів для її призначення можна отримати за багатоканальним номером 788-888 та за телефонами: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.