м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги

Департаментом соціального захисту Сумської міської ради забезпечено прийом документів, призначення та щомісячна компенсаційна виплата непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558.

Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, удосконалено із врахуванням змін чинного законодавства, зокрема:

зменшено перелік документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати;

забезпечено можливість вибору звертатися за призначенням компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування.

Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб  у таких розмірах:

  • -15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи;
  • -10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю ІІ групи та дітям з інвалідністю;
  • -7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляд.

Якщо соціальні послуги надає фізична особа пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2007 гривень, для осіб, які втратили працездатність – 1564 гривні.

Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

-заява про згоду надавати соціальні послуги;

-паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

-висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

– копія трудової  книжки, а у разі її відсутності – письмове повідомлення із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

-заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

-заява про необхідність надання соціальних послуг;

-паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

-копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертної комісії (форма  № 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. № 577);

-висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду).

Виплата компенсації провадиться щомісяця до 1 числа місяця, що настає за тим, в якому фізична особа надавала соціальні послуги, заборгованість по виплаті відсутня.

Станом на 01.11.2019 на обліку перебуває 674 особи, які отримують компенсацію. Заборгованість по виплаті компенсації протягом року не виникала та станом на 10.11.2019 відсутня.

Прийом громадян проводиться в громадській приймальні департаменту           (м. Суми, вул. Харківська,  буд. 35, каб. 135) з понеділка по четвер з 8-00 до    18-00, в п’ятницю – до 17-00, в суботу – з 8-00 до 13-00. Телефони попереднього запису на прийом: 60-45-06, 63-54-97, 0504078199, телефони «гарячих» ліній для консультацій:  60-46-04, 60-45-01, 0504078199.