м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Комісія у справах альтернативної (невійськової) служби звітує про проведену в першому півріччі роботу

15 липня міська комісія у справах альтернативної (невійськової) служби провела своє чергове засідання, на якому підбили підсумки роботи за перше півріччя цього року.

У І півріччі міська комісія у справах альтернативної (невійськової) служби провела 6 засідань, на яких назагал було розглянуто питання проходження альтернативної служби 9 особами. В результаті роботи комісія ухвалила: направити на альтернативну службу та визначити конкретне місце її проходження – 6 осіб, подовжити строк її проходження – 1 особа, припинити службу 3 особам (2 – у зв’язку з закінченням строку проходження та 1 – через непридатність за станом здоров’я для подальшого проходження військової служби).

Наразі таку службу проходять 13 мешканців Сумської міської територіальної громади, з них 12 – в комунальних підприємствах та установах Сумської міської ради: 3 – в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» (на посадах слюсаря-сантехніка, оператора комп’ютерного набору та прибиральника території); 3 – у КП «Міськводоканал» (електрогазозварник, оператор на пісколовках та жироловках та оператор на мулових майданчиках); 2 – у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – електромонтер та підсобний робітник, по 1 особі у КП «Сумитеплоенергоцентраль» (двірник), КП «Паркінг» (контролер-приймальник), КП «Центр догляду за тваринами» (підсобний робітник), школа І-ІІІ ступенів №3 (двірник). Також 1 особа проходить службу в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю на посаді фахівця з фізичної реабілітації.

Також члени комісії розглянули заяву мешканця Сумської міської територіальної громади щодо направлення його на альтернативну (невійськову) службу.

Для вирішення питання направлення на альтернативну службу необхідно особисто звернутися до комісії у справах альтернативної (невійськової) служби з мотивованою письмовою заявою (зразок за посиланням) та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається).

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 9 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», заяву про направлення на альтернативну (невійськову) службу необхідно подати не пізніше ніж за 2 календарні місяці до початку періоду проведення призову на строкову військову службу, тобто до 01.08.2021. Несвоєчасне подання заяви є однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу.

Роз’яснення з питань альтернативної (невійськової) служби можна отримати за телефонами 787-146 та 787-147.