м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«Карантинна» допомога фізичним особам-підприємцям, які мають дітей віком до 10-и років

П’ятого травня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо надання допомоги фізичним особам-підприємцям, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10-и років. Така допомога буде призначатися на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

В умовах запроваджених карантинних заходів з метою мінімізації ризиків зараження коронавірусною інфекцією, для оформлення допомоги на дітей  фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до I та II групи оподаткування РЕКОМЕНДУЄМО документи подати в електронному вигляді, скориставшись онлайн сервісом на офіційному сайті Мінсоцполітики у розділі «Е – сервіси».

Порядок надання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям:

Крок 1 Заявник (батько або матір), який зареєстрований як фізична особа – підприємець повинен заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики www.msp.gov.ua або за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua.

Документ потрібно засвідчити електронним цифровим  підписом та подати на розгляд.

Крок 2 Заява автоматично передається через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету фахівця органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

Крок 3 Уповноважена особа органу соціального захисту населення перевіряє подані документи та призначає допомогу.

Крок 4 Заявник отримує допомогу на свій банківський рахунок.

Для оформлення допомоги ОНЛАЙН необхідно подати наступні документи:  

–  заява на призначення одного з батьків або опікуна; 

– фотокопія  свідоцтва про народження дитини віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по-батькові дитини, прізвище ім’я батьків); 

 – фотокопія довідки з Пенсійного фонду України про сплату Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування за 2019 рік (форма ОК – 7, яку можна отримати онлайн за https://diia.gov.ua/services/dovidkazreyestruzastrahovanihosib); 

Зверніть увагу! Якщо ви отримали довідку ОК-7 онлайн до заяви додайте образ та електронний документ.

 – фотокопія   документа,  що  підтверджує  право  на  постійне проживання  в Україні (для іноземця та особи без громадянства); 

 – фотокопія   рішення  про  встановлення  опіки  (у разі  здійснення опіки над дитиною).

Також, документи на призначення допомоги на дітей можна подати ОФЛАЙН (в паперовому вигляді) шляхом поштового відправлення або залишити свої письмові звернення у спеціальних скриньках, що розташовані при вході у адмінбудівлю департаменту за адресою вул. Харківська, буд. 35.

Консультування проводиться за багатоканальним номером телефону 788-888.