м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Із 1 по 5 лютого 2023 року приймаються заяви на компенсацію за програмою «Прихисток»

Департамент проводить прийом громадян за програмою «Прихисток» – які безкоштовно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

Щоб отримати компенсацію за січень 2023 року, власники житла повинні з 1 по 5 лютого 2023 року надати відповідні заяви. 

Заява подається в паперовій формі безпосередньо у департаменті або в електронній формі на електронну адресу dszn@smr.gov.ua.

При подачі заяви у паперовому вигляді власники житлових приміщень повинні мати:

  • документи, які посвідчують їх особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації (при першому зверненні чи в разі змін рахунка).

ВАЖЛИВО! Компенсується проживання лише переміщених осіб з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ, та тим, житло яких зруйноване або непридатне для проживання.

Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за ЖКП (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання). Враховуючи зазначене, щоб отримати компенсацію, необхідно розрахуватися за спожиті послуги. Також, при зверненні на прийом, рекомендуємо мати з собою платіжні документи (квитанції) та документи, що підтверджують оплату боргу (за наявності).

Наголошуємо на відповідальності за подання достовірних відомостей, які впливають на право отримання компенсації, в т.ч. щодо факту розміщення та проживання ВПО та своєчасного повідомлення про зміни обставин (про припинення розміщення).