м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Ірина Лагіренко в ефірі Українського радіо: що змінилося в оформленні та виплаті компенсації витрат громадянам, які безкоштовно надали прихисток ВПО

Заступник директора департаменту – начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина Лагіренко розповідає, що з початку жовтня Уряд збільшив розмір компенсації власникам житла за проживання на їхніх квадратних метрах ВПО. Це пов`язано із додатковими витратами на опалення.

Наразі, у Сумській МТГ зареєстровано майже 20 тисяч ВПО. Основна кількість з них евакуювалися до Сум одразу після 24 лютого: це майже 15 тисяч громадян. Для оформлення відповідної компенсації за вересень прийняті документи від 390 власників житла. Але, є підстави і для відмови у державній підтримці:

  • якщо власник має заборгованість по сплаті за комунальні послуги
  • якщо документи оформлює не сам власник або його офіційний представник, а стороння людина (сусіди, родичі або знайомі)
  • якщо документи подали після закінчення терміну (термін прийняття документів обмежений і триває з 1 по 5 число кожного місяця).

У разі, якщо документи надані не у повному обсязі, то законодавством не передбачений додатковий термін додавання документів.

Щодо нововведень, що почали діяти із жовтня: тепер для оформлення документів та нарахування компенсації у Сумах треба звертатися до департаменту соціального захисту населення (вул. Харківська, 35). Розмір компенсації збільшено: з 01.10.2022 по 30.04.2023 вона становить 30 гривень за людино/день (замість 14,77 гривні). Компенсацію можна оформити і для переселенців з АР Крим і м. Севастополь, або громад, розташованих в районі проведення бойових дій, окупації, оточенні, та особам, житло яких зруйноване або непридатне для проживання.

Ірина Лагірено пояснила, що факт розміщення ВПО буде перевірятися, за результатами буде визначене право на компенсацію.

НАГАДАЄМО, що департамент соцзахисту працює з 8 до 16 години без перерви на обід. Для зручності в отриманні роз’яснень працюють мобільні телефони 050-407-88-99, 050-407-80-02.