м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Інформуємо щодо порядку видачі пільгового документа – «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни»

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни визначається Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни» видається за місцем реєстрації громадян на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, всім іншим – на період встановлення групи інвалідності. У разі продовження медико-соціальною експертною комісією терміну чи зміни групи інвалідності в посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, до якого вносяться відповідні записи.

Мешканцям Сумської міської ОТГ щоб отримати посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни необхідно звернутися до департаменту соціального захисту населення із заявою та надати копії наступних документів:

– паспорта заявника;

– довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;

– постанови штатної військово-лікарської комісії (за необхідності);

– фотографію заявника 3×4.

Звертаємо увагу на те, що посвідчення надається особисто заявнику. У разі неможливості отримати посвідчення самостійно, дозволено уповноважити іншу особу, оформивши нотаріальну довіреність.

В умовах подовження карантинних заходів  заяву та документи для розгляду та прийняття відповідного рішення можна надати до департаменту:

  • надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;
  • залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за цією ж адресою.

Консультування проводиться за багатоканальним номером телефону: 788-888.