м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Інформуємо про проведене нарахування пільг

20 грудня проведено нарахування пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги (за грудень 2019 року) 11 741 особам пільгової категорії на загальну суму 12,6 млн. гривень, із яких:

пільги готівкою отримають 351 особа (632,3 тис. гривень);

в безготівковій формі пільги будуть перераховані 11 390 громадянам (12 млн. гривень).

Відповідно до вимог відповідного порядку надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373) нараховані за грудень 2019 року суми пільг та суми перерахованих Ощадбанком коштів мають бути відображені в особистому кабінеті пільговика та після 18 січня 2020 року банк має відправити СМС-повідомлення на номер мобільного телефону з інформацією про послуги, по яким не було проведено оплату.

Звертаємо увагу, що сума пільги розраховується, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Необхідно зазначити, що відповідно до Урядової постанови АТ «Ощадбанк» проводить перерахування коштів виконавцям житлово-комунальних послуг у такій послідовності:

  • постачання теплової енергії (опалення);
  • постачання гарячої води;
  • централізоване водопостачання, централізоване водовідведення;
  • постачання та розподіл електричної енергії;
  • постачання та розподіл природного газу;
  • поводження з побутовими відходами;
  • послуги з управління багатоквартирним будинком.

Підприємства на обліковий запис пільговика завантажують повну суму оплати за послуги, включаючи і наявну заборгованість по оплаті. При цьому, відповідно до тієї ж Урядової постанови пільговик має право змінити послідовність перерахування коштів. Для цього необхідно подати письмову заяву до департаменту із зазначенням послідовності оплати.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів пільг зараховуються на рахунок пільговика, відкритий в АТ «Ощадбанк».

На разі, за рекомендацією Міністерства соціальної політики України проводиться прийом заяв щодо переходу на отримання пільг готівкою з 01 січня 2020 року. Зміни до відповідного порядку підготовлені Мінсоцполітики та на даний час розглядаються Кабінетом Міністрів України.

У разі отримання пільг готівкою, пільговик самостійно буде мати змогу визначатися з тим, скільки і за які послуги платити, а також, не чекаючи закінчення опалювального періоду, мати у власному розпорядженні кошти по зекономленим пільгам.

Пільговики, які бажають перейти на отримання пільг готівкою, мають подати до департаменту заяву та інформацію із зазначенням реквізитів рахунку банківської установи, на який перераховувати пільги. ЗАЯВА_пільга готівкою

Заповнену заяву та реквізити рахунку можна надати на робочі місця №№ 9, 11, 15, 16 в Громадській приймальні та/або Координатору прийому громадян (кабінет № 135).

Телефон для консультацій – 788-888 (багатоканальний).