м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Інформація про стан соціального забезпечення в Сумській міській територіальній громаді (за період з 08 по 15 липня 2021 року)

Надання департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради послуг соціального характеру мешканцям громади здійснюється з урахуванням карантинних обмежень: особисті прийоми громадян проводяться за попереднім записом (при нагальній потребі та за наявності вільних місць – у день звернення); документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси; керівники департаменту надають роз’яснення та консультації щосереди на «прямій телефонній лінії».

  • Всього протягом звітного періоду прийнято 1 464 громадянина (з початку року – 11 904).
  • Дистанційно через скриньки передано 3 211 документів (вдвічі більше, ніж минулого тижня), а з початку року – 21 985 пакетів документів. Із цієї кількості основні порушені питання: оформлення державних соціальних допомог та субсидій (17 448), надання пільг (2 482), надання матеріальної допомоги (1 189), інші питання (866).
  • У Центрі надання адміністративних послуг у м. Суми працівником департаменту проводиться прийом мешканців громади з понеділка по п’ятницю: за тиждень прийнято 423 особи (з початку року – 2 866).
  • У старостинських округах (села Битиця, Велика Чернеччина, Стецьківка), прийнято з різних питань соціального захисту населення 38 громадян (з початку року – 635).
  • На додаткових робочих місцях, які організовані для прийому громадян із питань оформлення житлової субсидії, – в Міському єдиному інформаційно-розрахунковому центрі, в Центрі учасників бойових дій та на робочому місці Громадської приймальні департаменту на вулиці Охтирська, 11, прийнято 349 громадян, а з початку їх роботи – 1 712 громадян.

Проведена робота з отримувачами субсидії по з’ясуванню наявності в них умов, за яких житлова субсидія не призначається (перебування громадян за кордоном понад 60 днів; наявності двох і більше транспортних засобів, наявності депозитних вкладів та житлових приміщень). За останній тиждень надійшло 15 повідомлень від мешканців громади.

КП «Електроавтотранс» оформлені документи для відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян у сумі 86,5 тис. гривень за кошти бюджету громади.

Підготовлені документи для виплати додаткових соціальних гарантій, передбачених програмами «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»: для надання матеріальної допомоги в розмірі 5 тисяч гривень із нагоди 101-го дня народження мешканці громади; 45 особам для виплати щомісячних гарантій за липень 2021 року на загальну суму 58,4 тис. гривень; 7 учасникам АТО по 350 тис. гривень кожному для виплати цільової допомоги для придбання житла.

Організовано проведено засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Для розгляду представлені документи щодо призначення щомісячної адресної допомоги та інших видів соціальних допомог 20 внутрішньо переміщеним особам. З початку поточного року проведено 28 засідань комісії, на яких розглянуто 674 заяви внутрішньо переміщених осіб.

Щоденно здійснювався моніторинг надання соцпослуг підпорядкованими установами соціального захисту населення (територіальним центром «Берегиня», Центром учасників бойових дій, Центром реінтеграції бездомних осіб):

– соціальні робітники терцентру надають послуги вдома 794 особам із числа одинокопроживаючих, у тому числі 56 особам із приєднаних до міста громад;

9 особам, які проходять гемодіаліз, надано послугу «Соціального таксі»;

– заняття з відвідувачами відділень терцентру організована в онлайн- та офлайн-режимах: продовжується інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота з відвідувачами відділень, їх батьками та слухачами «Університету третього віку», проводяться онлайн-конкурси, марафони та вікторини;

– відповідно до програми «Милосердя», у вівторок та четвер 53 громадянина отримують безкоштовні обіди в їдальні; 47 громадянам, які користуються соціальною послугою догляду вдома, доставку обідів здійснюють соціальні робітники;

– у рамках проєкту «Соціальний Хліб», 300 одиноким громадянам видано хлібобулочні вироби: мешканці громади отримали безкоштовно 300 одиниць хліба та 300 батонів;

– за сприяння терцентру 100 одиноким громадянам видані продуктові набори, надані благодійником;

– до Центру учасників бойових дій протягом звітного періоду звернулося 132 особи, які отримали 124 послуги;

– у Центрі реінтеграції бездомних осіб послугами відділення нічного перебування скористалися 21 особа, відділенням обліку бездомних осіб надані послуги 14 громадянам (із них вперше взято на облік 2 бездомних, із 7 особами проведено психологічну роботу, навчено трудовим і соціальним навичкам 4 бездомних осіб).