м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Інформація для батьків пільгової категорії дітей та їх законних представників

Програмою оздоровлення та відпочинку дітей Сумської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, затвердженою рішенням Сумської міської ради від 24 листопада 2021 року № 2507-МР, департамент визначено одним з розпорядників коштів за напрямком оздоровлення та відпочинок дітей. У 2022 році для оздоровлення дітей пільгових категорій за рахунок коштів бюджету громади планується придбати 799 путівок до позаміських закладів оздоровлення та відпочинку на суму 7 142,5 тис. грн.

Звертаємо увагу батьків пільгової категорії громадян та їх законних представників (дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО/ООС, бойових дій чи збройних конфліктів; дітей з інвалідністю; дітей, взятих на облік службою у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах), що для отримання безкоштовної путівки в термін до 20 травня включно надати до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради (вул. Горького, 21) письмову заяву з визначеним переліком документів.

Довідково: у літній період 2021 року на території громади функціонувало 6 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, в яких оздоровлювалось 2 600 дітей, серед яких 632 дитини пільгових категорій. На оздоровлення таких дітей з бюджету громади використано 5 014,0 тис. грн. Серед дітей пільгових категорій, які оздоровлювались в позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку: 389 дітей, батьки яких є захисниками України; 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 60 дітей з інвалідністю; 58 дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей; 35 талановитих та обдарованих дітей; 7 дітей, батьки яких є загиблими (померлими) захисниками України; 4 дитини, батьки яких є учасниками бойових дій на території інших держав.

Крім того, в цьому році заплановано проводити оздоровлення дітей пільгових категорій в державних дитячих центрах «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця), «Молода гвардія» (м. Одеса) та гірських таборах «Артек-Прикарпаття» (м. Трускавець), «Соколята» (м. Хирів). Відбір дітей здійснюється в порядку черговості поданих заяв, які надаються батьками або особами, що їх замінюють до Центру надання адміністративних послуг у м. Суми, в межах пільгових категорій та згідно з розподілом путівок. Діти, направлені на оздоровлення та відпочинок, забезпечуються п’ятиразовим харчуванням, беруть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих, розважально-ігрових програмах, змаганнях, фестивалях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування з однолітками з різних адміністративно-територіальних одиниць України.

У разі виявлення бажання оздоровлення дітей у всеукраїнських закладах оздоровлення, батькам (особам, які їх замінюють) необхідно звернутися з відповідною заявою до Центру надання адміністративних послуг у м. Суми та одночасно повідомити про це департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, вул. Харківська, 35, каб. 209, тел. 787-146 для подальшого оформлення пакету документів.