м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, державою гарантована щорічна виплата на оздоровлення

Державна політика в галузі соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, базується на принципах пріоритету життя та здоров’я постраждалих, комплексного розв’язання завдань охорони здоров’я шляхом проведення заходів, направлених на оздоровлення, а також регламентується Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У Сумській міській ОТГ проживають громадяни, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, або змінили місце проживання внаслідок радіаційного забруднення території.

На даний час департаментом проводиться призначення щорічної допомоги на оздоровлення  таким громадянам у наступних розмірах:

  • I категорія:

– особам з інвалідністю 1 і 2 групи – 120 грн.

– особам з інвалідністю 3 групи та дітям з інвалідністю – 90 грн.

  • II категорія – 100 грн.
  • III категорія, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році – 75 грн.

У травні 2020 року частина коштів була зарахована на рахунки отримувачів допомоги. Громадяни, яким щорічна допомога на оздоровлення призначена в травні 2020 року, отримають кошти в червні 2020 року після надходження фінансування.