м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Громадській організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» – 25 років

Впродовж 25 років «Феліцитас» є єдиною в місті Суми організацією, яка надає соціальні послуги особам з інвалідністю з важкими інтелектуальними порушеннями. При організації було започатковано роботу реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння».

Щоденно Центр «Сприяння» відвідує 22 особи з інвалідністю та 11 осіб отримують послуги в домашніх умовах. В штаті громадської організації 13 працівників, які щодня допомагають особам з інвалідністю соціалізуватися у суспільство. Дев’ять працівників пройшли стажування в Німеччині.
Важливу роль в роботі установи відіграє реабілітаційний процес, який включає в себе соціальну, педагогічну, психологічну реабілітацію. Ефективність всіх видів реабілітації відчутна тоді, коли вона здійснюється комплексно. Весь педагогічний колектив установи залучений до реалізації завдань комплексної реабілітації: діагностичні, виховні, розвивальні, корекційно-реабілітаційні, профілактичні.

З 2006 року громадська організація отримувала фінансову підтримку статутної діяльності за рахунок коштів міського бюджету, з 2014 року і дотепер отримує з міського бюджету кошти фінансової підтримки за результатами міського конкурсу в рамках реалізації програми з надання денного догляду особам з інтелектуальною недостатністю.
Зігріти людину увагою, теплотою своїх сердець, підтримати добрим словом, вселити надію, надати соціально-побутову, психолого-педагогічну допомогу – ось одне з головних завдань працівників реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центру «Сприяння» громадської організації «Феліцитас».

https://smr.gov.ua/uk/novini/pro-golovne/16279-oleksandr-lisenko-diyalnist-felitsitasu-zaslugovue-ne-odnu-sotnyu-nagorod-video.html