м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Генеральною Асамблеєю ООН 30 липня проголошений Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Починаючи з 2014 року світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, метою якого є підвищення інформованості громадськості про глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

На сучасному етапі в зміст поняття торгівлі людьми вкладають різні явища, що мають спільні ознаки, головна серед яких – продаж людини з метою експлуатації. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

Під час російської агресії проблема торгівлі людьми постає на Україні особливо гостро. Втрата роботи, динамічні процеси внутрішньої та зовнішньої міграції сприяють виникненню додаткових ризиків потрапляння в рабство.

Щоб  убезпечити себе  від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми громадянам України, які є біженцями, та тим, які шукають тимчасового прихистку, по приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання, що дає можливість офіційним органам країни знати про ваше перебування. Ніколи нікому у жодному разі, окрім офіційних службовців, не можна віддавати свої ідентифікаційні документи, при собі потрібно мати копії внутрішнього та закордонного паспортів, бо в разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру відновлення документів.

Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, необхідно звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують оманливі оголошення, звертаються з пропозиціями, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки.

Зверніть увагу:

  • Якщо за кордоном ви потрапили у складну ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні
  • Згідно зі статтями 14 та 15 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод
  • Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до двох років, який може бути продовжено не більш як на один рік, що є підставою для отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Довідково. Протягом останніх трьох років такий статус постраждалих отримали 7 мешканців Сумської міської територіальної громади. Постраждалим особам департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради було перераховано одноразову матеріальну допомогу в загальній сумі 41,9 тис. грн.