Роз’яснюємо про право на державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
01.10.2025
Діти віком до 18 років, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів, мають право на тимчасову державну допомогу.
Тимчасова допомога призначається у таких випадках:
– коли відомості про одного з батьків, який має сплачувати аліменти, внесено до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів
– якщо стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі
– якщо місце проживання одного з батьків не встановлено
Розмір допомоги визначається як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
Для прикладу, максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років може складати 2563 гривень та для дітей від 6 до 18 років — 3196 гривень.
Тимчасова допомога призначається кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.