Управління з питань ветеранської політики Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради роз’яснює як ветеранам війни, які звільняються або вже звільнені з військової служби, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та членам сімей загиблих або померлих ветеранів війни, а також членам сімей загиблих Захисників та Захисниць України отримати послуги з професійної адаптації.
Завдяки програмі професійної адаптації ветерани і члени їхніх сімей мають можливість проходити підготовку, перепідготовку, підвищувати кваліфікацію та здобувати нові спеціальності.
Мета таких заходів – надати максимальну підтримку ветеранам і членам їхніх сімей у прагненні до стабільності та успіху в цивільному житті, допомогти адаптуватися до нових реалій мирного життя, створити умови для підвищення рівня зайнятості, що є необхідним для повноцінного відновлення після пережитих травм і досвіду бойових дій.
До членів сімей, які можуть скористатися цією послугою, відносяться: дружина / чоловік, неповнолітні діти, діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років.
Наразі, на ринку праці Сумської міської територіальної громади, користуються попитом такі робітничі професії як кухар, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, манікюрник, педикюрник, перукар.
Окрім отримання нової професії чи кваліфікації, ветеранам доступна також можливість вчитися на другий (магістерський) рівень освіти на основі першого (бакалаврського) рівня. Вартість такого навчання, згідно з визначеними умовами, не повинна перевищувати 15-тикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на сьогодні становить 45 420 гривень.
Щоб ознайомитися з правом на послугу з професійної адаптації, ветерани або члени їхніх сімей можуть звернутися до профільного управління: м. Суми, вул. Харківська, 35, кабінет 104. Телефони для довідок 787-150, 050-407-82-92.