Завдяки злагодженій роботі суб’єктів взаємодії щодо протидії та запобіганню домашньому насильству відкрили Кризову кімнату для постраждалих
16.10.2024
У Сумській міській ТГ Департамент соціального захисту населення визначено повноважним структурним підрозділом із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Координація заходів реагування на випадки вчинення насильства та надання допомоги і захисту постраждалим особам є пріоритетним напрямком роботи департаменту.
Завдяки злагодженій роботі усіх суб’єктів взаємодії щодо протидії та запобіганню домашньому насильству у Сумах в межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Канади відкрили Кризову кімнату для постраждалих осіб.
Кризова кімната – це безпечне місце для цілодобового перебування, де постраждалі від домашнього (ґендерно зумовленого насильства) можуть прихиститися від кривдників на період від 10 до 20 днів, а також отримати первинну психологічну допомогу.
В офіційному заході з нагоди відкриття взяли участь Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, голова ГО «Інноваційні соціальні рішення» Анастасія Ляднєва, керівництво області та міста, а також директор Департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік.
«Робота Департаменту соціального захисту населення у напрямку протидії та запобіганню домашньому насильству спрямована на посилення спроможності та ролі громади у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Пріоритетом роботи департаменту є розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні»,- акцентувала під час виступу на відкритті Тетяна Масік.
Кризова кімната відповідає санітарно-гігієнічним нормам і має все потрібне для тимчасового проживання: кухню, ванну, спальні, набори постільної білизни, рушників, гігієнічних засобів. Помешкання також пристосоване для осіб з інвалідністю. Основними завданнями Кризової кімнати є забезпечення постраждалих від домашнього насильства місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення їх до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства – соціальних служб, медичних та юридичних установ.
Щоб скористатися послугами Кризової кімнати, постраждалим від насильства необхідно звернутися до поліції або Центру соціальних служб, який знаходиться за адресою: вул. Харківська, буд. 42. Адреса кімнати не розголошуються з метою безпеки її відвідувачів.