м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виплати особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів

Відповідно до українського законодавства, постраждалі від вибухонебезпечних предметів мають право на одноразову грошову компенсацію та на щорічну допомогу на оздоровлення.

Порядок надання  компенсації та допомоги особам, що постраждали від вибухонебезпечних предметів, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2021 № 1020.

Право на такі види матеріального забезпечення мають особи з інвалідністю та діти з інвалідністю до 18 років, інвалідність яких пов’язана із одержаними на території України ушкодженнями від вибухонебезпечних предметів. Розміри одноразової компенсації визначаються залежно від прожиткового мінімуму і у 2024 році становлять:

  • особі з інвалідністю I групи – 11 805 гривень
  • особі з інвалідністю II групи – 9 444 гривень
  • особі з інвалідністю III групи – 7 083 гривень
  • дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років – 11 805 гривень
  • дитині з інвалідністю до 18 років – 9 444 гривень

Допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалим особам у розмірах: особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю 944 гривень та особам з інвалідністю III групи – 826 гривень.

Виплата здійснюється на підставі заяви та копій документів (із пред’явленням оригіналів):

  • паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання чи тимчасове проживання, посвідчення біженця) та реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • свідоцтва про народження дитини (для дітей віком до 14 років);
  • рішення про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (в разі здійснення опіки або піклування над дітьми);
  • довідки МСЕК про групу і причину інвалідності (особам від 18 років) або висновку ЛКК закладу охорони здоров’я про встановлення категорії «дитина з інвалідністю» дітям віком до 18 років.

Одноразова компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а щорічна допомога – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, важливо, що таке звернення подається щороку.

Заяви та документи можна подати у паперовій або електронній формі до департаменту (вул. Харківська, буд. 35, Е-mail: dszn@smr.gov.ua).