Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради у межах своєї компетенції організовує роботу, пов’язану з наданням благодійної (гуманітарної) допомоги соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Від часу введення воєнного стану в Україні постійно здійснюється моніторинг потреб мешканців громади, пошук волонтерських, громадських, міжнародних організацій та благодійних фондів, донорів, які б могли надати допомогу внутрішньо переміщеним особам та іншим громадянам, що знаходяться у не простих життєвих обставинах.
З початку 2024 року в ході моніторингу потреб виявлено майже 2,5 тис. осіб, які потребують забезпечення гуманітарною допомогою. Потреби виявляються в результаті спілкування з громадянами на особистих прийомах у департаменті, в ході телефонних консультацій, а також під час виходів за місцем їх проживання, в тому числі і в старостинських округах. Це потреба у продуктах харчування, засобах гігієни та догляду, речах, тощо.
Серед категорій потребуючих – переважна більшість це внутрішньо переміщені особи, а також багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, члени сімей безвісти зниклих Захисників України та поранених Захисників України. З-поміж потребуючих гуманітарної допомоги значна кількість осіб пенсійного віку.
У департаменті налагоджено співпрацю з благодійними організаціями та фондами, такими як ГО «Клуб рибалок України», ГО «Мереживо», ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», БО «БФ «Глобал Емпавермент Мішн ЮА», ГО «Плурітон», «Товариство Червоного Хреста України». У рамках такої співпраці періодично до департаменту надходить цільова гуманітарна допомога, яка розподіляється серед визначених благодійниками пільгових категорій населення.
Вже цього року більше 5 тис. осіб, які відносяться до соціально вразливих категорій населення, були забезпечені в департаменті різними видами гуманітарної допомоги, це:
– продуктові набори, які надавалися внутрішньо переміщеним особам та членам сімей безвісті зниклих Захисників України;
– зимовий одяг та взуття, яким забезпечено дітей з інвалідністю, дітей, які виховуються одинокими матерями та з багатодітних сімей;
– постільна білизна, дитяче харчування, гігієнічні набори для ВПО.
Питання організації роботи щодо забезпечення вразливих верств населення громади перебуває на постійному контролі. Департаментом вживаються всі можливі заходи щодо розширення кола її отримувачів, благодійників та донорів.