м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Працювала міжвідомча робоча група з питань запобігання та протидії домашньому насильству

У рамках виїзного засідання працювала міжвідомча робоча група з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Наразі, У Сумській міській галереї по вулиці Соборна, 27 розміщується  фотовиставка «(Не)помітні історії». Це проєкт про українців, які постраждали внаслідок війни, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, а також були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях.

Члени робочої групи та команда мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, яка діє при Сумському міському центрі соціальних служб, долучилися до перегляду фотовиставки та мали змогу провести роз’яснювальну роботу щодо існуючої в суспільстві проблеми вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі 27 відвідувачам галереї.

У місті Суми надають спеціалізовану допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства за адресою Сумського міського центру соціальних служб, де діє Служба «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» та Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим.

Звернутися до спеціалістів можна за телефонами 096-145-93-59, (0542) 700-704, 700-606, 700-607, надіслати лист на е-mail: centrsumy@smr.gov.ua, або особисто за адресою: вул. Харківська, буд. 42.

Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, у координації з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України. Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).

Важливо пам’ятати, що домашнє насильство – це не внутрiшньосімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!

Інформація про допомогу для постраждалих осіб від фізичного, психологічного, сексуального та економічного насильства доступна за посиланням: https://dszn.smr.gov.ua/zapobigannya-nasilstvu//.

Рекомендуємо містянам та гостям відвідати фотовиставку «(Не)помітні історії» у Сумській міській галереї. Виставка триватиме по 16 червня з вівторка по п’ятницю із 11 до 19 години. Вхід вільний.