Встановлення опіки над недієздатною повнолітньою особою
26.04.2024
Опіка над фізичною особою, яка внаслідок стійких психічних розладів не може самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки, встановлюється судом за поданням органу опіки та піклування.
Чергове засідання опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради відбулося у департаменті під головуванням заступника міського голови Станіслава Полякова.
На розгляді були 15 заяв, із яких: 10 – щодо встановлення опіки над повнолітніми особами в разі визнання їх судом недієздатними, 2 – про звільнення опікуна від опікунських обов’язків, 2 – про призначення опікуна недієздатній особі та одна про влаштування до закладу соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади.
Працівники департаменту відзначають, що наразі досить часто громадяни цікавляться питаннями оформлення опіки над хворою особою.
Тож інформуємо, що заява про призначення опікуном подається заявником до органу опіки та піклування за територіальною належністю (по Сумській міській територіальній громаді – до департаменту соціального захисту населення). Переважно опікун призначається з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна.
До заяви про призначення опікуна додаються:
копії паспорту особи, що виявила бажання стати опікуном, та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за наявності);
копії паспорту повнолітньої особи, щодо якої розглядається питання визнання недієздатною, та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за наявності);
копії документів, які підтверджують родинний зв’язок між майбутнім опікуном та підопічним;
медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує опіки (консультативний висновок лікаря-психіатра, тощо);
довідка медичного закладу про стан здоров’я майбутнього опікуна;
довідки про те, що майбутній опікун не перебуває на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога;
довідки про місце проживання майбутнього опікуна та підопічного;
витяг про несудимість, який підтверджує те, що майбутнього опікуна не було засуджено за скоєння тяжкого злочину;
характеристика з місця роботи майбутнього опікуна (в разі якщо він працює);
копії документів, які підтверджують право власності на майно підопічного, що підлягатиме опіці;
заяви-згоди повнолітніх членів сім’ї майбутнього опікуна та підопічного на здійснення опіки.
Роз’яснення з питань опіки надаються за телефонами 787-147, 050-407-81-27, прийом документів – у Громадській приймальні (вул. Харківська, буд. 35) за реєстрацією в електронній черзі через термінали для запису, що розміщені в холі адміністративної будівлі.