м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про вжиті заходи опікунською радою по захисту прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб

Опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради організовує вирішення питань забезпечення прав повнолітніх недієздатних осіб. Її члени розглядають доцільність або недоцільність призначення опіки над особою, яка потребує сторонньої допомоги, вивчають умови проживання, аналізують медичні дані та інші необхідні матеріали. За результатами висновків документи розглядаються судом, який і приймає рішення про призначення опікуна над повнолітньою недієздатною особою.

На черговому засіданні опікунської ради розглянуто 15 заяв громадян, із яких 10 звернулися з питання встановлення опіки над повнолітніми особами в разі визнання їх судом недієздатними, троє – з питання призначення опікуна, одна особа прохала надати дозвіл на вчинення правочину від імені та на ім’я недієздатної особи та ще одна – про влаштування недієздатного до закладу соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади.

За результатами розгляду документів та заслуховування пояснень заявників опікунською радою надані відповідні пропозиції.

Також на засіданні обговорили показники роботи у напрямку соціального захисту недієздатних повнолітніх осіб, яка проводилася у березні поточного року, та визначили організаційні заходи на квітень 2024 року. Зазначено про організовану роботу з опікунами із надання звітів про виконання ними опікунських обов’язків по відношенню до підопічних у 2023 році. Наразі це питання вже опрацьовано з 319 опікунами (78,6 %), 84 опікунам підготовлено листи щодо необхідності надання звітів.

З початку року представники органу опіки та піклування, як заінтересовані особи, залучались до участі в 45 судових засіданнях. Відповідальними працівниками департаменту соціального захисту населення проведено обстеження житлово-побутових умов 90 недієздатних осіб, надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 121 громадянину.

Роз’яснення щодо порядку встановлення опіки та піклування над повнолітніми особами надаються за телефонами 787-147, 050-407-81-27, прийом документів – у Громадській приймальні (вул. Харківська, буд. 35) за реєстрацією в електронній черзі через термінали для запису, що розміщені в холі адміністративної будівлі.