м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На засіданні робочої групи розроблено алгоритм дій суб’єктів взаємодії у випадках вчинення домашнього насильства

05 січня 2024 року – засідання робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі (діє при Координаційній раді з питань сімейної та гендерної політики, протидії домашньому насильству).

Мета засідання – розроблення алгоритму дій кожного із суб’єктів взаємодії у випадках вчинення домашнього насильства, підготовка відповідних пропозицій Координаційній раді.

Значимість проблеми – у 2023 році в Сумській міській територіальній громаді зафіксовано 980 випадків домашнього насильства по відношенню до 779 осіб, серед потерпілих найбільший відсоток складають жінки.

Проблема домашнього насильства на сьогоднішній день потребує підвищеної уваги, адже через наслідки війни непорозуміння та негаразди в українських сім’ях значно загострились. Превентивні заходи запобігання та протидії домашньому насильству є одним із ключових напрямків боротьби з цим негативним явищем.

Постраждала від домашнього насильства людина або свідок насильства може зателефонувати до поліції за номером 102 або ж звернутися на національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства 116-123. Дзвінки безкоштовні і підтримуються цілодобово.