м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Змінені умови призначення допомоги на проживання непрацюючим переселенцям працездатного віку

Кабінет Міністрів України 21 листопада 2023 року постановою № 1226 врегулював окремі питання стосовно внутрішньо переміщених осіб. Власне, запровадив інструменти стимулювання осіб працездатного віку з числа ВПО до працевлаштування.

Отже, з 1 грудня цього року непрацююча особа працездатного віку протягом 3-х місяців із дня призначення допомоги повинна сприяти своїй зайнятості шляхом працевлаштування або ж реєстрації як фізичної особи-підприємця, провадження незалежної професійної діяльності, отримання  допомоги на здобуття економічної самостійності (мікрогранту/гранту) на створення або на розвиток власного бізнесу чи ваучера на навчання, або набути статусу безробітного.

У разі, якщо особа протягом зазначеного терміну не сприяла своїй зайнятості або не набула статусу безробітного, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку.

Проте, зазначені норми не застосовуються, до:

  • однієї особи із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно);
  • однієї особи із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
  • однієї особи із складу сім’ї, яка виховує малолітню дитину, що навчається он-лайн (повністю або частково), у разі документального підтвердження застосування такої форми навчання;
  • особи, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі захворювання, якій не встановлено інвалідність;
  • особи з інвалідністю I чи II групи;
  • особи, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
  • фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта про встановлення факту здійснення догляду);
  • студента, який навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Якщо у складі сім’ї є одна з вищезазначених осіб, допомога на проживання в такому разі призначається на 6 місяців.

У разі виникнення питань, роз’яснення можна отримати за телефонами 788-888 (багатоканальний), 050-407-81-99, 050-407-80-02.