Одним із найважливіших завдань кожної держави є запобігання торгівлі людьми, покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, та надання повного спектру допомоги особам, які постраждали від цього ганебного явища.
В Україні ризики потрапляння в ситуації торгівлі людьми посилилися внаслідок агресії росії проти України, що в свою чергу призвело до зростання безробіття, зубожіння населення. Внаслідок торгівлі людьми відбувається руйнування суспільної моралі, прогресує деградація та відчуженість особи, втрачаються родинні зв’язки. З’являються депресивні синдроми та суїцидальні прояви, зростає агресивність і жорстокість.
Торгівля людьми та використання рабської праці є злочинами міжнародного характеру. Для привернення уваги до викоренення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, примусові шлюби, продаж наречених Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Відтак, 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
527 та 0 800 505 501 – це номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону та іноземцям, які перебувають в Україні. Усі консультації надаються безкоштовно та конфіденційно.
Якщо ви вважаєте себе постраждалою від торгівлі людьми, маєте право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення відповідного статусу та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.
Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для отримання одноразової матеріальної допомоги.