м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відбувся тренінг із координації питань запобігання та протидії домашньому насильству

27 та 28 листопада у місті проводився тренінг «Посилення ефективності взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

«Тренінг відбувся в рамках впровадження проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. Учасниками тренінгу були працівники установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, серед яких і представники департаменту соціального захисту населення» – повідомила учасник тренінгу Світлана Маринченко, перший заступник директора департаменту.

Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Спільно з експертами учасниками визначались заходи з подальшої розбудови місцевої системи координації питань запобігання та протидії домашньому насильству, визначалися права постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також алгоритм послуг, які надаються суб’єктами взаємодії в межах повноважень.

Яка робота з подолання та запобігання насильству проводиться у громаді, механізми захисту постраждалих та заходи, що цьогоріч відбуватимуться у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», розповіла на брифінгу для медіа, організованому під час тренінгу,  заступник міського голови Віра Мотречко. До слова, Віра Володимирівна є координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у Сумській міській територіальній громаді.