м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

ПРИЄДНУЄМОСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Від 25 листопада розпочинається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», що триватиме по 10 грудня.

У Сумській міській територіальній громаді проводитимуться інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію сімейних цінностей, формування культури гендерної рівності, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми, попередження ризиків потрапляння у рабство.

Серед одних із порушень прав людини – насильство щодо жінок, у тому числі домашнє та гендерно зумовлене насильство. Саме тому у 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада «Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок».

В сучасному світі насильство щодо жінок продовжує залишатися глобальною пандемією, не обмеженою рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи, не залежить від матеріального добробуту, раси і культури.

Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві, воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів та має тенденцію до загострення в умовах збройних конфліктів.

Залишається актуальною проблема домашнього насильства і для нашої громади. Цього року зафіксовано 868 випадків домашнього насильства до 683 осіб, серед них 82 відсотки складають випадки, вчинені відносно жінок.

У громаді вживаються можливі заходи по захисту та підтримці постраждалих від домашнього насильства. Надається психологічна допомога, консультативна допомога щодо можливості отримання соціальних послуг. Потребуючих юридичної допомоги направляють до Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, жінки з дітьми можуть скористатися правом тимчасового проживання в комунальній установі «Центр матері та дитини».

Не замовчуйте проблему і не залишайтеся з нею сам на сам, не звинувачуйте себе, а зверніться за допомогою і знайте, що ви не одні і вам обов’язково допоможуть.