м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні заходи у сфері соціального захисту населення за тиждень, що минув

Протягом звітного періоду департаментом соціального захисту населення надано 7 545 послуг соціального характеру (з початку року – понад 214 тисяч послуг) щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги.

Зареєстровано 16 випадків домашнього насильства, з них відносно двох осіб домашнє насильство відбувається вже повторно. Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 14 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Організовано направлення 7 дітей пільгових категорій до дитячих таборів «Артек», «ІЛЛАРА» та «Водограй» (три дитини з числа талановитих та обдарованих, дитина з багатодітної сім’ї, дитина з малозабезпеченої сім’ї та дві дитини Захисників України).

На виконання програм «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників та Захисниць України та членів їх сімей» забезпечено виплату різних додаткових гарантій за рахунок коштів бюджету громади на 4,6 млн. гривень.

Територіальним центром  «Берегиня» надано 2 927 соціальних послуг, на обслуговування взято нових 13 осіб. Протягом звітного періоду терцентром організовано та проведено 24 заходи культурно-виховного спрямування, якими охоплено 160 осіб, та 9 майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, в яких взяли участь 70 відвідувачів денних відділень. Щопонеділка та щочетверга продовжуються заняття «Групи здоров’я» у спортзалі Міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в яких на цьому тижні взяла участь 18 осіб. Проведено 10 занять на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 84 слухача. У рамках реалізації спільного проекту ТОВ «Сумська паляниця» Меморандуму «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Продовжувалася співпраця з волонтерським рухом «МИ ТУТ», в ході якої працівниками терцентру та його відвідувачами надавалася допомога для потреб ЗСУ: виготовлялися маскувальні сітки та маскувальний одяг, килимки, обереги, нижня білизна, шкарпетки, подушки.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування щодня користувалися 24 особи. Відділення для 44 осіб проведено 40 заходів із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, двом бездомним сприяли у відновленні родинних стосунків,  одній особі – у працевлаштуванні, троє –  отримали індивідуальні психологічні консультації. За сприяння установи для 22 осіб проведено благодійний обід та цих же осіб додатково забезпечено продуктовими наборами, 11 осіб забезпечено речами, бувшими у вжитку. Здійснено вихід соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі вулиць Привокзальна, Гетьмана Скоропадського та проспекту Т. Шевченка в ході якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування, та виявлено бездомного, якого за станом здоров’я направлено на лікування до обласної лікарні.

Центром учасників бойових дій протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні послуги для 83 учасників бойових дій і 127 представників сімей захисників.