м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про проведення зборів Ради з питань внутрішньо переміщених осіб

Після того, як 24 лютого 2022 року росія відкрито вторглася на територію України, багато українців вимушені були залишити своє місце проживання з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту. Державою вживаються всі можливі заходи захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Наразі в Сумській міській територіальній громаді на обліку перебуває 27 071 внутрішньо переміщена особа. З метою сприяння в реалізації громадянських і політичних прав, забезпечення і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту на території Сумської міської територіальної громади ведеться робота, щодо утворення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, діяльність якої буде направлена на боротьбу за права внутрішньо переміщених осіб та внесення пропозицій щодо законодавчих ініціатив та політичних рішень, спрямованих на підтримку цієї групи людей.

У склад Ради входитимуть внутрішньо переміщені особи, представники громадських об’єднань, які проводять діяльність у сфері забезпечення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб та представники виконавчих органів Сумської міської ради.

10 листопада департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради було проведено збори кандидатів у члени Ради з питань внутрішньо переміщених осіб Сумської міської територіальної громади. Під час засідання обрали голову, заступника та секретаря. Зустріч була ознайомчою, на ній було обговорено організаційні питання роботи Ради.