м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Захист прав переселенців та їх інтеграція – одна з основних задач держави

Про захист прав внутрішньо переміщених осіб, залучення їх у суспільство як повноправних його членів, активну участь у всіх сферах життєдіяльності говорили на Всеукраїнському Форумі Рад ВПО, що проходив у Києві 1-3 листопада.

Захід організовано Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у партнерстві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентства ООН у справах біженців в Україні і Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX in Ukraine).

У цьому масштабному та важливому триденному заході від Сумської міської територіальної громади приймала участь Ірина Лагіренко, заступник директора департаменту соціального захисту населення – начальник управління надання державної соціальної допомоги.

Метою Форуму було налагодження взаємодії між владою і громадськими та міжнародними організаціями, які допомагають ВПО, залучення у життя приймаючих громад, адаптація та інтеграція ВПО в нові умови життя. Учасники обмінювались досвідом роботи, брали участь у практичних заняттях, обговоренні проблемних питань, презентували свої досягнення, вивчали міжнародний досвід інтеграції ВПО в громади, аналізували як невдалі, так і успішні практики.

На сьогодні великі сподівання покладають на розроблений у межах програми «Єднання заради дії» ефективний механізм – Ради внутрішньо переміщених осіб при місцевих та обласних органах влади. Це – консультативно-дорадчий орган, який об’єднує між собою переселенців із проактивною громадянською позицією, відповідними досвідом і знаннями, щоб ефективніше захищати права та інтереси ВПО в регіоні. Така рада діє на добровільних, позапартійних і волонтерських засадах.

На сьогодні в Україні працюють 527 Рад ВПО: 25 Рад ВПО при обласних радах, 71 – при районних і 431 – при органах місцевого самоврядування. У Сумській міській тергромаді завершується процедура створення Ради ВПО, яка також буде формулювати потреби переселенців, забезпечувати зворотний зв’язок щодо якості послуг та надавати пропозиції до законотворчої діяльності.