м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Продовжується робота із розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству

«Розробка Плану спільних дій з розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству і гендерно зумовленому насильству»: за такою темою 30 жовтня відбувся семінар для представників заінтересованих структур, які дотичні до питань запобігання домашньому насильству. Від департаменту участь у семінарі прийняли директор департаменту Тетяна Масік, перший заступник директора департаменту Світлана Маринченко та працівники управління соціально-трудових відносин.

Захід проходив у рамках проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA, Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Створення місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству спрямовано на посилення спроможності та ролі територіальних громад у розбудові механізмів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства, передбачає розвиток мережі спеціалізованих служб, а також покращення взаємодії зацікавлених установ на муніципальному рівні.

Для цього розроблено Дорожню карту, що визначає:

  • ефективне реагування на факти домашнього насильства шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству;
  • надання допомоги та захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування шкоди, завданої домашнім насильством;
  • належне розслідування фактів домашнього насильства, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їхньої поведінки;
  • запобігання домашньому насильству.