м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сильна людина звертається по допомогу, вона щось змінює у власному житті

Із початком повномасштабної війни Україна зіштовхнулася з безпрецедентним рівнем насильства різних форм та видів. На територіях, де ведуться активні бойові дії, люди не можуть звернутися до лікарні, поліції, до психолога. Тема сексуального насильства є табуйованою. Людям постраждалим від нього, часто страшно та соромно звертатись за допомогою.

Головною метою сексуального насильства є залякування. При цьому злочинці відчувають могутність та владу, деморалізують, повністю придушують волю, моральний дух людей. Та необхідно пам’ятати, що зґвалтування як воєнний злочин не має строку давності.

З метою набуття навичок щодо належної ідентифікації різних форм сексуального насильства, пов’язаного із війною/конфліктом, проведення його належного документування у відповідності до міжнародних стандартів та національного законодавства, напрацювання механізму взаємодії щодо надання комплексної допомоги постраждалим від сексуального насильства, зокрема захисту прав постраждалих, надання їм юридичної, соціальної, медичної, психологічної підтримки, розуміння наслідків для постраждалої особи та особливостей побудови з нею комунікації/взаємодії, працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради пройшли тренінг на тему «Сексуальне насильство пов’язане з конфліктом: надання комплексної допомоги постраждалим». Захід організований в рамках проекту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною».