м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як дізнатися про виробників протезів в Україні?

Люди, які хочуть отримати протези, ортези та ортопедичне взуття, можуть переглянути інформацію про розташування підприємств та їхні контактні дані, а також фільтрувати дані за регіоном, районом чи територіальною громадою на сайті ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України» (https://www.ioc.gov.ua/analytick_DZR/). Для цього опубліковано дашборд (інформаційну панель), за допомогою якого можна знайти та візуалізувати інформацію про підприємства, які виробляють протезно-ортопедичні вироби.

Дашборд забезпечує відкритий доступ до інформації про виробників протезів, їх завантаженість та спеціалізацію, що дозволяє громадянам бути більш інформованими про те, які підприємства працюють в їхньому регіоні.

Довідково: на сьогодні в Україні працює близько 50 протезно-ортопедичних підприємств, які внесені до Реєстру Держлікслужби як виробники медичних виробів, що відповідають умовам технічних регламентів.

Підтримка людей з інвалідністю, передусім забезпечення їх допоміжними засобами реабілітації та безоплатне протезування, сприяє швидкому та якісному процесу інтеграції людей з особливими потребами у суспільство, а саме безбар’єрному доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу.